Ako si vybrať ohňostroj?

Zorientujte sa v pojmoch.

Pokiaľ premýšľate či je Vami vybraný ohňostroj ten pravý, ale nie ste si na 100% istí, prečítajte si tieto informácie. Môžu vám pomôcť nájsť to čo hľadáte. Aby sme Vám rozhodnutie trochu uľahčili spravili sme pre Vás osobitnú kategóriu odporúčaných produktov.

 

OHŇOSTROJ – KOMPAKT

Slovo kompakt je odvodený od slov kompaktný ohňostroj, teda je to ohňostroj v kompaktnom balení. V nasledujúcej časti Vás zoznámime s najdôležitejšími parametrami pre správny výber kompaktu tak, aby splnil Vaše očakávanie.

Ako si správne vybrať ohňostroj?

Prehľad základných parametrov

Doba trvania

Vyberať môžete kompakty trvajúce od pár sekúnd až po niekoľko minút. Dĺžka trvania však nieje najdôležitejším parametrom, záleží aj na počte vystrelených rán, v danom časovom intervale. Chcete ohňostroj s čo najväčším zážitkom ? Zvoľte veľký počet rán v krátkom čase. Zdá sa Vám 200rán za jednu minútu veľa? Poobzerajte sa po niečom inom, pokiaľ ale chcete naozaj jedinečný ohňostroj vyberajte z produktov v kategórii profi ohňostroje.

V mnohých e-shopoch sa môžete stretnúť s delením podľa veľkosti mažiara. Viete ale čo slovo priemer mažiara znamená a podľa čoho vlastne vyberáte? Priemer mažiara je šírka trubice, v ktorej je umiestnený efekt. Priemer mažiara je označovaný v mm a priemery, z ktorých môžete vyberať sú 8,20,25,30 a 50mm. Priemer mažiara ovplyvňuje hlavne výšku efektu a mohutnosť efektu, to znamená čím väčší priemer zvolíte, tým vyšší výstrel a väčší efekt bude.

U niektorých z naších produktov máme uvedené viacero priemerov, to znamená, že obsahuje viac ako jeden priemer mažiara. Väčšinou sa jedná o kombináciu dvoch, troch priemerov ale v niektorých prípadoch aj viac. Takýto kompakt vystreľuje najprv menší priemer a na záver väčší. Takýto ohňostroj je napríklad Dinomonster 109 rán.

Rovné, šikmé a kombinácia oboch

To, že existujú kompakty rovné (vystreľujú kolmo hore) určite viete. Vedeli ste ale, že existujú kompakty šikmé alebo dokonca kombinácia oboch? Práve tieto kombinácie kde sa striedajú rovné a šikmé rany, vytvárajú ten najlepší zážitok.

Šikmé

Jednotlivé mažiare sú zoradené tak aby vytvorili vejár. Pri vystreľovaní rán, ktoré môžu vystreľovať postupne alebo súčastne, dochádza k tvorbe vejára na oblohe. Dôležité je aby boli šikmé kompakty umiestnené dostatočne ďaleko od budov, najlepšie na voľnom priestranstve.

Multiefektové

Pre väčší zážitok väčšina ohňostrojov obsahuje viac rôznych efektov. V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť aj s 13 a viac efektami ako to je napríklad v ohňostroji Sweethome. Niektoré kompakty sú však iba jedno efektové a najviac ich používajú odpaľovači ohňostrojov pri zostavovaní ohňostrojov. Doporučujeme sa tak pri výbere zamerať aj na počet efektov v danom produkte.

Z dôvodu, že sa zloženie efektov a farieb v kompaktoch môže každoročne meniť, uvádzame iba množstvo efektov a nie rozpis s farbami. Základné farby, s ktorými sa môžete stretnúť sú: zelená, červená, modrá, biela, strieborná, brokadová, oranžová, ružová a fialová. Existujú aj rôzne efekty skladajúce sa z viac farieb. Pre predstavu, ako ktorý ohňostroj vyzerá môžete sledovať video, ktoré je umiestnené pri každom produkte.